Про нас

      КОМУНАЛЬНИЙ ПОЧАТКОВИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗІНЬКІВСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА»   

     Позашкільний заклад  мистецького спрямування, що надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує підґрунтя для занять музичною творчістю, а найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури і мистецтва. Зінківську ДМШ засновано 15 вересня 1964 року (дата першого наказу по школі).

    За більш як піввікову історію існування закладу 610 учнів отримали свідоцтва про початкову мистецьку освіту. Більше  100 кращих випускників школи продовжили навчання в середніх та вищих мистецьких закладах, значна частина яких працює  не лише в нашому районі а й  у різних куточках України та близького зарубіжжя,  примножуючи здобутки у сфері культури та освіти. Гордістю школи є: Павло Лиманський – заслужений працівник культури; Лариса Лук`янова –  заслужена артистка України, викладач Полтавського державного музичного училища ім. М.В.Лисенка; Наталія Шульга – викладач хорових дисциплін Київської середньої  музичної школи при Національній музичній академії; Світлана Коломієць – артистка Полтавського музично-драматичного театру ім. Гоголя; Любов Гасенко – викладач хорових дисциплін Лебединського  педагогічного училища; Анатолій Пиляй – артист гурту «Краяни»; Назарій Федоренко – артист та соліст Національної Заслуженої капели бандуристів ім.П.Майбороди та  багато інших.

    На сьогоднішній день наша школа – це сучасний, популярний в районі і відомий в області заклад позашкільної мистецької освіти з контингентом 138 учнів, які навчаються грі на фортепіано, бандурі, баяні, акордеоні, духових інструментах, гітарі, скрипці та сольному співу в затишних аудиторіях,  де панує неповторна   атмосфера  творення дива – прекрасного і вічного світу МУЗИКИ.  

   Дружний і творчий педагогічний колектив, очолюваний директором Должко Світланою Григорівною, складається з 16 відданих своїй справі викладачів.   

    Результатом  наполегливої творчої праці школа має щорічних  переможців і дипломантів обласних конкурсів, впроваджених обласним методичним кабінетом: «Юний віртуоз Полтавщини», «Музичний калейдоскоп», «Серце віддане дітям», «Душі пісенної криниця», «Веселкові акорди», «Камерата», «Пісенні крила Чураївни» та  олімпіад з музично-теоретичних дисциплін ; Всеукраїнських  конкурсів бандуристів ім. В.Кабачка, «Барви  Полтави», «Полтавська битва», фестивалю-конкурсу «Бугас Аква Фест», «Зірковий час», «Перлина  fest», олімпіади « Голос країни»; міжрегіональних конкурсів «Музика душі» в м. Лебедин ,  конкурсу бандуристів та вокалістів ім. надії Марченко»
 в селищі Велика Багачка, та марш-парадів духових оркестрів, заснованих обласним Центром творчості.

   Успіхи наших вихованців відзначаються щорічною міською премією ім. Порфирія Батюка  -   нашого славетного земляка-композитора, яка заснована у  2004  році.
  
    Свій творчий потенціал кожна дитина може розкрити, вивчаючи предмети фаху, сольфеджіо, музичну літературу та  предмет за вибором учня. 80% учнівського контингенту  задіяні в різних  музичних колективах школи, що успішно виступають на сцені нашого міста та області. Це оркестр духових інструментів (керівник Пилипенко О.О.), ансамбль бандуристів (керівник Ремньова Н.П.), ансамбль гітаристів та ансамбль скрипалів (керівник Найда В.А.), вокальні ансамблі молодших і старших класів (керівники Діденко Т.Я., Лелеко Л.В.), оркестр баяністів (керівник Храпач С.О.),  дуети, тріо та квартети. Багато років улюбленими серед жителів району є сімейний дует викладачів Олени  та Володимира  Найд -  переможця  обласних конкурсів та переможець Всесоюзного огляду дует Володимира  Найди та Сергія Храпача.  Не менш відомими є інструментальний  ансамбль викладачів «Vivace» (керівники Найда В.А. та Храпач С.О.)  і тріо бандуристок «Либідь» (керівник Должко С.Г.)   -- лауреати  обласних та всеукраїнських  конкурсів.

     Двоє наших викладачів заявили  про себе, як самодіяльні композитори, ставши авторами музики до Гімну міста Зінькова -  Володимир Найда та Гімну Зіньківщини  -- Сергій Храпач.  

    Основною складовою аматорських колективів району  є наші колишні випускники, які , вибравши не мистецькі професії, все ж не уявляють свого життя без музики.  

     Пріоритетним завданням нашого навчального закладу є  надання якісної  мистецької освіти нашим учням. В зв`язку з цим приділяємо велику увагу пошуку по вдосконаленню методичної роботи, як складової частини в системі освіти. Викладацький та учнівський колектив із задоволенням приймає в себе і відвідує  обласні семінари-практикуми та майстер-класи як відомих митців, так і юних музикантів. Незабутніми були зустрічі в стінах школи з піаністкою Неонілою Лагодюк, композиторами Лесею Дичко та  Тамарою Парулава, Заслуженим діячем культури України Германом Юрченком і юними обдаруваннями Зоряною Коломієць , Олександром Бегмою та Інною Іщенко –переможицею телевізійного шоу «Голос країни» а також викладачами та студентами Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка

    Ми не залишаємось осторонь проблем сьогодення, приймаючи участь у суспільному житті громади, доброчинних акціях, підтримуємо патріотичне виховання учнів всіма засобами національної культури.

    Популяризуємо наш  навчально-мистецький заклад шляхом участі кращих учнів  та педагогів школи у культурно-масових заходах міста та району, виступами викладачів у складі оркестрової групи при народному самодіяльному хорі Зіньківського будинку культури   та постійною шефською роботою. Концертною діяльністю охоплюємо дитячі садки, загальноосвітні школи, бібліотеки, доросле населення міста і району.   Регулярно проводимо виховні класні години та батьківські збори з елементами театралізованих дійств, тематичні музичні вечори на відділах, присвячені пам’ятним датам видатних композиторів та екскурсійні поїздки учнів до обласного центру.  Вже  стали традиційними такі загально-шкільні заходи , як «День музики», «Свято першокласника», «Зустріч із випускниками» «Вечір ансамблевої музики»,  «Випускний вечір». Підсумком роботи за навчальний рік є звітний концерт учнів та викладачів школи для населення міста та району.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу